Jak przygotować się do pierwszego treningu personalnego?

 

W tym wpisie  chciałbym zawrzeć kilka wskazówek, które mogą być przydatne podczas pierwszego spontanicznego i nieplanowanego treningu personalnego. Pierwszy trening to nie trening taki jak wszystkie inne. Możesz od razu zasypać nowego klienta jego wadami postawy, nieudolnością w robieniu ćwiczeń, tym co musicie poprawić, nad czym musicie popracować przedstawić wizję ciężkiej i długofalowej i kosztownej  współpracy. Możesz, ale prawdopodobnie, będzie to Wasz ostatni trening. Pierwszy trening personalny, powinien być zaplanowany. Dokładnie, tak. I nie mówię tutaj o planie rozgrzewka, trening właściwy, stretching itp. tylko o tym, co, kiedy, gdzie, jak powiedzieć i pokazać? Jeśli relacja Klient-Trener rozpoczęła się na sali treningowej, a nie podczas wcześniejszej konsultacji, bądź do tego przygotowany. Jeśli nie będziesz, prawdopodobnie do tej konsultacji nawet nie dojdzie. Często zdarza się, że pozyskujemy klientów podczas ich treninigu, zaczynamy rozmawiać i wspólnie kończymy trening lub któraś jego część jest przeprowadzona przez Ciebie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dokładnie zaplanował pierwszy trening wprowadzający.

Jak to zrobić?

 

 • Przygotuj plan treningu, jego początek i koniec właśnie w takich sytuacjach zaplanuj kiedy zaczniesz sprzedawać, jak zaczniesz to robić i jak, gdzie i kiedy sfinalizujesz sprzedaż.

 

 • Przygotuj pytanie które pozwoli Ci sprawdzić, czy osoba której zaczynasz pomagać, ma potencjał na Twojego przyszłego klienta. Nikogo nie urazisz pytając, czym się zajmujesz? Jakie masz hobby? Zainteresowania? Ludzie z reguły uwielbiają mówić o sobie, trochę mniej lubią słuchać o innych. Jeśli usłyszysz od klienta, że jest na pierwszym roku studiów dziennych  mieszka w akademiku z 4 innymi kumplami, a od innego, że prowadzi restaurację lub jest lekarzem, wiesz już na jaki tor sprowadzić rozmowę. Nikogo nie szufladkuj, student może być lepszym Trenerem niż lekarz czy prawnik.

 

 • Znajdź z klientem wspólny język, zainteresowanie, hobby może film? Dobrym punktem zaczepienia jest też opowiedzenie historii swojego innego klienta, który miał ten sam problem i udało Wam się wspólnie go rozwiązać.

 

 • Nie pokazuj klientowi, że coś robi źle, nie mów “robisz to źle”,  “robisz to niepoprawnie”, “jak Ty to robisz? Zrobisz sobie krzywdę zaraz”, wcale nie pokażesz, że jesteś ekspertem, tylko nadętym Trenerem, który pozjadał wszystkie rozumy i którego już przestaje się lubić. O wiele więcej zyskasz mówiąc “Wydaje mi się, że to ćwiczenie powinno wyglądać tak” – klient nie pomyśli, że nie masz wiedzy, bo Ci się wydaje, tylko dasz mu delikatnie do zrozumienia, że nie ma racji i właśnie stoi obok niego człowiek, specjalista, który zna się na rzeczy. Możesz używać innych słów i technik, również się sprawdzają wszystko sprowadza się do jednego, nie sugeruj klientowi, że jest głupi i coś robi beznadziejnie źle.

 

 • Poznaj klienta, dopiero potem przeprowadzaj typową sprzedażową konsultacje

          Zasada sprzedaży: Poznaj, Polub, Zaufaj, Kup

 • Najpierw daj się poznać jako człowieka, spraw, aby klient Cię polubił, następnie wzbudź zaufanie, w końcu bez problemu sprzedasz.

 

 • przygotuj już podczas pierwszego treningu obalenie najpopularniejszych mitów treningowych w które wierzą ludzie, postaw na informacje które robią na przeciętnej osobie, spoza branży, wielkie wow.

 

 • Nie zasypuj klientów fachowymi terminami, opisami, nazwami ćwiczeń, skrótami znanymi dla osób tylko w branży, bo to go w ogóle nie interesuje. Klienta interesuje rezultat, niekoniecznie metoda.

 

 • Klient po waszym treningu powinien potrafić odpowiedzieć na jedno pytanie.

W czym ten Trener potrafi mi pomóc? 

 • Używaj przyrządów i sprzętu którego być może klient nigdy nie widział na oczy (tylko nic na siłę, oczywiście).

 

 • Staraj się tłumaczyć, z jakiej potrzeby akurat wynika konieczność wykonywania tego ćwiczenia i na co ono wpływa.

 

 • Pierwszy trening wprowadzający powinien być całkiem inny niż produkt płatny, to tak jak na reklamie, produkt jest piękny, dopieszczony i idealny.

 

 • Wspomnij, że współpraca z Tobą to nie luźne przychodzenie sobie na Treningi, tylko współpraca która polega na zobowiązaniach zarówno Twoich jak i klienta, podpisujecie umowę lub regulamin. Nie pozwól sobie, aby być Trenerem z którym klient robi co chce, bo Ci płaci.

 

 • Zapytaj kim jest dla klienta Trener idealny? Czym się wyróżnia? Jak się z nim współpracuje?

 

Zaplanuj swój pierwszy trening, niech nie będzie on przypadkowy, przygotuj dobre pytania, które pozwolą Ci określić z jakiego rodzaju klientem masz do czynienia. Bądź przygotowany, a wyprzedzisz konkurencję. Wielu Trenerów Personalnych, którzy nie mają problemu ze sprzedażą i pozyskiwaniem klientów, nigdy nie wpadli na to, aby zapisać, zapamiętać swoje sposoby które działają na klientów, pracowali długo nad swoim procesem sprzedaży. Po co? Znacznie lepiej będzie jeśli od samego początku zaczniesz zapisywać, co działa, a co nie.

Temat pierwszego treningu jest bardzo rozległy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, obejrzyj video z moich Facebook Live znajdziesz je wpisując w wyszukiwarkę Facebooka hasztag #PTP007.

 

Jeśli chcesz nauczyć się krok po kroku, jak budować swój biznes Trenera Personalnego, tworzyć swoje produkty, społeczność i marketing w social media już w sprzedaży dostępny jest kurs

Personal Trainer PRO – marketing i social media

Nawet jeśli jesteś dobrym Trenerem Personalnym z wieloletnim doświadczeniem, ale nie znasz się na marketingu i sprzedaży to ograniczasz swój potencjał. W rzeczywistości, potrzebujesz tylko wiedzy, narzędzi i chęci, aby zacząć budować swój biznes online i mieć więcej klientów.

Wierzę, że każdy Trener Personalny może dobrze zarabiać i mieć więcej wolnego czasu. Wystarczy tylko poznać system marketingu internetowego i niezbędne narzędzia.

Wiem. Jest też wiele kursów z marketingu, jednak, żaden z nich nie dotyczy w 100% branży fitness. I większość poruszonych w nich tematów, nie będzie miało nic wspólnego z Twoim celem.

Więcej informacji o kursie:

Kurs Personal Trainer PRO

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz skontaktować się ze mną przez mój Fanpage.

Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten wpis i to o czym piszę na blogu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – dołącz do grupy

Trenerzy Personalni – Marketing, Sprzedaż, Biznes

A moja książka Trener Personalny – Jak zacząć zarabiać na swojej pasji?

www.leslawblacha.pl/ksiazka

Komentarze są wyłączone.