Czy doświadczenie Trenera Personalnego ma aż takie znaczenie?

Co roku od 4 lat w lutym wysyłam około 90 PIT-ów. Około 70% wszystkich osób zatrudnionych to osoby które nigdy wcześniej nie pracowały i zdobywają na rynku pracy pierwsze doświadczenie. Pozostałe osoby to nauczyciele, czasem osoby z wyższym wykształceniem kierunkowym i doktoranci.

Wydawać by się mogło, że doświadczenie i wykształcenie wpływa na wyniki uczniów. W końcu osoba wykształcona i z doświadczeniem pewnie wie i umie lepiej.

I kolejny rok z rzędu patrząc na wyniki uczniów czy zadowolenie klientów utwierdzam się w przekonaniu, że doświadczenie jest przereklamowane i wcale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Nie dajcie sobie wmówić, że nie mając wieloletniego doświadczenia jesteście gorsi i nie czujcie się tak…

Czasem osoby które są Trenerami kilka lat, mają większą wiedzę, kompetencje, a przede wszystkim otwarty umysł no nowe informacje niż osoby będące w branży “od zawsze”. Które jadą kilka lat jednym utartym schematem nie pogłębiając swoich kompetencji.

Wszystko to co mówię czy piszę do Was, opieram tylko i wyłącznie na swoich doświadczeniu i liczbach (ewentualnie badaniach naukowych).

Kolejny przykład (oprócz obok wyników matur, czy testów) to rekrutacja którą prowadziłem na początku spotykając się z potencjalnymi kandydatami do prowadzenia kursów Fit Academy.

Jedni, nie przekazując żadnej wartości (a już na pewno wiedzy) pytali na start – ile za godzinę? – dla mnie sygnał jasny. Liczy się wyłącznie kasa, a nie chęć przekazywania wiedzy innym.

Kolejni zaś osoby od lat w branży, z osiągnięciami w kulturystyce, które nie potrafiły utworzyć poprawnie zdania wielokrotnie złożonego bez “yyyyyyyyy” po każdym wyrazie…

Dlatego nigdy do współpracy nie wybieram gwiazd, osób które za główny atut posiadają wieloletnie doświadczenie. Bo mieć doświadczenie, ale być skutecznym, potrafić motywować i przekazać wiedzę innym – to różnica.

 

Doświadczenie i staż pracy nie zawsze przekłada się na jakość oferowanych usług i dziś z czystym sumieniem mogę to powiedzieć po latach obserwacji przekładając to na setki przykładów.

Ps. Jak wiece jestem w trakcie tworzenia kursu online dla Trenerów Personalnych. Zastanawiam się właśnie nad nazwą – myślałem o cyklu szkoleń pierwsze to Personal Trainer PRO – marketing i social media.

Co myślicie :)?

 

——————————-

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz skontaktować się ze mną przez mój Fanpage.

 

Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten wpis i to o czym piszę na blogu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – dołącz do grupy

Trenerzy Personalni – Co zrobić, aby zarobić

 

I zapraszam do poczytania o mojej książce

Trener Personalny – Jak zacząć zarabiać na swojej pasji?

Kliknij w okładkę i dowiedz się więcej.

 

13920866_493247640870588_2622506815356408875_n

 

Komentarze są wyłączone.