Czy naprawdę musisz być Trenerem Personalnym?


Nie musisz nim być. Nic na siłę.
Być może już Ci podniosłem ciśnienie pierwszym zdaniem.

Ale nie jestem po to, aby pisać, pod publiczkę.

Wiem, bycie Trenerem to fajna sprawa.

Znajomi Ci zazdroszczą, fajnej, niestresującej pracy. Możesz sobie pracować kiedy chcesz, jeszcze na siłce, postoisz, pośmiejesz się z klientami, wymęczysz kogoś, „nie narobisz się, a zarobisz”. Jeździsz dobrą furą, nosisz markowe spodenki i tak dalej.

Znajomi zazdroszczą sylwetki, sportowych ubrań.
Dziewczyny lecą na Trenerów, bo bycie Trenerem jest modne, jeszcze jak dobrze wyglądasz, a Instagram się zgadza, to już w ogóle, jesteś obiektem westchnień nastolatek i nie tylko. Facet idealny.

Trenerki natomiast są uważane za silne osobowości, kobiety niezależne, silne, atrakcyjne, a odważne zdjęcia to część pracy, bo trzeba się jakoś przecież wypromować…

Rodzina w sumie to do końca nie wie czym się zajmujesz. Coś tam robisz, ale nie wiedzą do końca co… uczysz WF-u czy coś tam, jakieś zajęcia prowadzisz w tym dużym mieście, myślą pewnie, że to praca tymczasowa, ale póki co, się z niej utrzymujesz, jak skończysz studia, dorośniesz, to znajdziesz normalną pracę…

Coś Ci powiem. Nie musisz być Trenerem Personalnym. Nawet może lepiej dla Ciebie, jak nim w ogóle nie będziesz.

Ostatnio nasiliły się do mnie pytania “Trenerów’ którzy nie wiedzą jak pozyskać klienta, jak sprzedać trening. A na moje pytania:

Czytałeś moją książkę? Czytałeś mojego bloga? A może jakieś inne blogi, lepsze? Uczysz się sprzedaży, marketingu? Ile czasu w tym tygodniu poświęciłeś na poszukiwanie klientów? Na naukę? Na zdobywanie nowej wiedzy? Przeczytałeś chociaż jeden artykuł na temat obsługi klienta? Prowadzenia konsultacji? Zamknięcia sprzedaży? Jaki kurs skończyłeś? I gdzie zdobywasz wiedzę dalej?

Chyba nie muszę mówić, jakie otrzymuję odpowiedzi.

Każdy chce otrzymać magiczną formułę, dzięki której wybije się spośród konkurencji, zarobi dużo kasy, stanie się fit cebrytą, będzie sobie jeździł na wycieczki, u Wojewódzkiego może wystąpi, a za jedno zdjęcie na Insta zgarnie 30k.

Jeśli nie chce Ci się uczyć, jeśli irytuje Cię, że jest coraz więcej Trenerów, jeśli nie chce Ci się zdobywać wiedzy, jeśli nie potrafisz spełnić oczekiwań klienta, jeśli widzisz, że Twoja praca nie ma efektu, jeśli irytuje Cię praca z klientem, jeśli boisz się powiedzieć cenę za trening w pakiecie, jeśli ciężko jest Ci przeczytać codziennie jeden artykuł który pomoże Ci w zdobyciu klienta, jeśli szkoda Ci poświęcić 100 zł na reklamę, 39 zł na książkę uczącą sprzedaży, jeśli szkoda Ci czasu na zdobywanie wiedzy, jeśli nie masz chęci do doskonalenia swoich umiejętności, jeśli nadal myślisz, że praca Trenera to łatwa kasa… Masz dwa wyjścia.

Albo zmienisz myślenie i w końcu przestawisz się na tryb praca.

Albo daj sobie spokój, bo marnujesz siebie, swój czas, psujesz rynek, robisz innym krzywdę, bo ludzie zaczynają powoli myśleć, że Trenerzy Personalni to półgłówki.

Jeśli już na tym etapie sobie nie radzisz, na pewno jesteś dobry w czymś innym, nie goń za marzeniami o życiu idealnym które widzisz w social media, bo takiego życia nie ma. To ściema dla naiwnych. Daj sobie czas, na naukę, zdobycie doświadczenia, chwytaj się różnych zawodów, pasji albo daj sobie czas na znalezienie odpowiedniego zajęcia. NIE WSZYSCY MUSZĄ BYĆ TRENERAMI.


Jeśli chcesz nauczyć się krok po kroku, jak budować swój biznes Trenera Personalnego, tworzyć swoje produkty, społeczność i marketing w social media już w sprzedaży dostępny jest kurs

Personal Trainer PRO – marketing i social media

Nawet jeśli jesteś dobrym Trenerem Personalnym z wieloletnim doświadczeniem, ale nie znasz się na marketingu i sprzedaży to ograniczasz swój potencjał. W rzeczywistości, potrzebujesz tylko wiedzy, narzędzi i chęci, aby zacząć budować swój biznes online i mieć więcej klientów.

Wierzę, że każdy Trener Personalny może dobrze zarabiać i mieć więcej wolnego czasu. Wystarczy tylko poznać system marketingu internetowego i niezbędne narzędzia.

Wiem. Jest też wiele kursów z marketingu, jednak, żaden z nich nie dotyczy w 100% branży fitness. I większość poruszonych w nich tematów, nie będzie miało nic wspólnego z Twoim celem.

Więcej informacji o kursie:

Kurs Personal Trainer PRO

Pytanie lub komentarz? Zostaw mi wiadomość!

Masz pytanie? Możesz skontaktować się ze mną przez mój Fanpage.

Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten wpis i to o czym piszę na blogu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – dołącz do grupy

Trenerzy Personalni – Marketing, Sprzedaż, Biznes

A moja książka Trener Personalny – Jak zacząć zarabiać na swojej pasji?

www.leslawblacha.pl/ksiazka

Komentarze są wyłączone.