5 sposobów na podniesienie swoich zarobków jako Trener Personalny

Wydaje się, że praca Trenera Personalnego jest stosunkowo prosta i można na niej zarabiać… ale do określonej kwoty – w końcu ogranicza nas czas.

W 90% przypadków praca Trenera Personalnego wygląda następująco:

Treningi personalne
Rozpisywanie planów treningowych
Rozpisywanie diet, konsultacje
Wrzucenie posta na facebook, instagram lub inne social media

Kolejny nowy dzień: start od punktu pierwszego (ewentualnie w innej kolejności)

Pracując kilka lat w tym prostym schemacie łatwo o wypalenie i popadnięcie w rutynę. Wiadomo, będąc kilka lat na rynku, mamy swoją wyrobioną markę, możemy mieć mnóstwo klientów, ale nadal pracujemy więcej, dłużej i ciężej 😖

Jasne, możemy podnosić stawki, jednak niebawem osiągną już maksymalny pułap i o klienta, który będzie w stanie zapłacić dużo, będzie coraz trudniej. Zarabiamy więcej, ale tym samym mamy więcej pracy i mniej czasu dla siebie i dla bliskich.

Na pewno niektórzy z Was dobrze wiedzą, o czym mówię i są w podobnej sytuacji i szukają rozwiązania.

 

1. Stwórz swoje szkolenie lub krótki kurs online – będąc Trenerem Personalnym na pewno specjalizujesz się w konkretnej dziedzinie. Nagraj film, stwórz dobrą prezentację wrzuć na platformy elearningowe np.http://www.ekademia.pl/ Nie musi to być szkolenie 40 godzinne, zbierz tematy, z którymi najwięcej Twoich klientów ma problem i omów szczegółowe rozwiązanie trzech najpopularniejszych i kurs, który możesz sprzedawać jest gotowy. Wyobraź sobie jak miłe jest uczucie, kiedy spędzając czas z bliskimi otrzymujesz powiadomienie „twoje konto zostało zasilone na kwotę x” – raz zainwestowany czas potrafi zbierać plony długie lata.

2. Wprowadź do swojej oferty gotowe plany treningowe, plany, dietetyczne i poradniki. Każdy, kto będzie chciał kupić twój produkt zrobi to bez wkładu Twojej pracy i czasu. Naturalnie – idealnie byłoby rozpisać plan, czy dietę indywidualnie dla każdej osoby, jednak w wielu przypadkach jest to niemożliwe, gotowe plany treningowe lub dietetyczne pozwalają podnieść Twój dochód bez wkładu Twojej pracy. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż reklamowanie się przygotowaniem diet i planów „spersonalizowanych” a tak naprawdę kopiowanie od wcześniejszych klientów (niestety to się zdarza).

Umieść gotowe plany treningowe, diety, wyzwania, poradniki na swojej stronie internetowej i podepnij płatności online (koszt około 80 zł miesięcznie_

3. Jeśli nie masz już miejsca w swoim grafiku dla nowych klientów – nawiąż współpracę z innymi trenerami, którzy będą Ci płacić za podsyłanie im nowych klientów – może to być nawet w formie prowizji za trening z „Twoim” klientem.

4. Nawiąż współpracę z firmami szkoleniowymi – na rynku jest mnóstwo firm, które szukają szkoleniowców. Zdobędziesz nową umiejętność przekazywania wiedzy, pokonasz strach przed publicznymi wystąpieniami i bycie wykładowcą, szkoleniowcem to już coś! Naprawdę robi wrażenie.

5. Otaczaj się ludźmi, którzy również myślą o stworzeniu swojego biznesu lub produktu. Ucz się od niech, nawiązuj współpracę, nie bój się pytać o pomoc i …próbuj.

16 czerwca wraz z moim wspólnikiem poprowadzimy webinar, w którym Michał Moczulski opowie Nam jak udało mu się w szczytowym momencie jego kariery sprzedawać treningi za 20 tys. miesięcznie (!)😱😱

Webinar przeznaczony jest dla pierwszych 50 osób, które kupiły książkę, już niestety nie ma wolnych miejsc, ale wszyscy, którym uda się ją zdobyć do 15 czerwca otrzymają dostęp do nagrania przez 48h.

więcej info: https://leslawblacha.pl/ksiazka/

Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy,pomocny podziel się nim z innymi, zostaw komentarz, zadaj pytanie, udostępnij. Dziękuję 😉

Komentarze są wyłączone.